AGRO SERWIS 17/2018

Nowa formuła pokazów maszyn na AGRO SHOW 2018
Podczas wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach pokazy maszyn będą odbywać się w nowej formule. Prezentację rolniczych maszynowych nowości będzie można obejrzeć na specjalnym polu pokazowym w dwóch blokach tematycznych: ROLNICTWO PRECYZYJNE oraz TECHNIKA SIEWU ZBÓŻ W SYSTEMIE UPROSZCZONYM. Zapowiada się więc bardzo ciekawe wydarzenie. Zapraszamy do udziału w tej największej plenerowej wystawie rolniczej w Europie! Do zobaczenia w dniach 20-23 września w Bednarach! A co poza tym ciekawego w numerze?

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 15-16/2018

PLAN DLA WSI
Rząd przedstawił “Plan dla wsi”, który będzie oparty na trzech filarach: ochronie, wsparciu i rozwoju. W ten sposób chce m.in. ograniczyć koszty funkcjonowania gospodarstw oraz umożliwić większą sprzedaż bezpośrednią przez rolników. Szczegóły tego planu opisujemy w bieżącym wydaniu AGRO SERWISU!
Poza tym zapraszamy na tegoroczne AGRO SHOW! W tym roku będzie to jubileuszowa edycja tej największej w kraju wystawy rolniczej.

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 14/2017

Wracają zaprawy nasienne z grupy neonikotynoidów!
Resort rolnictwa udzielił czasowego – na 120 dni – zezwolenia kryzysowego na zastosowanie tego rodzaju zapraw. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpiło Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Zezwolenie dotyczy Modesto 480 FS i Cruiser OSR 322 FS. Środki te będą mogły być stosowane w uprawie rzepaku ozimego, do zwalczania pchełek ziemnych, chowacza galasówka, miniarki kapuścianej, gnatarza rzepakowca, mszycy brzoskwiniowej, rolnic, mączniaka rzekomego kapustnych oraz zgorzeli siewek. Zaprawianie będą mogły wykonać wyłącznie podmioty posiadające certyfikat ESTA.

Czytaj dalej …

Polecamy artykuł – Nowe atuty w ofercie polskich odmian rzepaku na tegoroczne siewy

Czytaj więcej….

Zachęcamy do lektury!
AGRO SERWIS