Agro Serwis 6/2017

Ziemniaki
W numerze:
Po okresie niedoceniania, zarówno przez producentów, jak i konsumentów, ziemniaki powoli wracają do łask. Ich spożycie nadal lekko spada, choć wciąż w naszym kraju jest duże, ale na ziemniakach można już zarobić, tyle że na uprawie odmian jadalnych wysokiej jakości, sprofilowanych pod względem użytkowania. Jak tego dokonać – radzą specjaliści na naszych łamach.
okladka1706

Czytaj dalej …

Agro Serwis 5/2017

AGROTECH 2017
W numerze:
W przyrodzie czuć już przedsmak wiosny, zagościła ona też już w pełni na naszych łamach. Gdyż najwyższy to czas przygotować się do wiosennych prac i zabiegów uprawowych.
okladka1705

Czytaj dalej …

Agro Serwis 4/2017

Kukurydza
Póki trwa zima, jest jeszcze czas na planowanie tegorocznych przedsięwzięć i posunięć w gospodarstwie. Tak jak i w ubiegłym roku, na wielu polach zagości pewnie kukurydza. Przed czasem jej uprawy warto zapoznać się z podsumowaniem ubiegłorocznego sezonu, prognozami na bieżący rok, poradami i informacjami specjalistów dotyczącymi uprawy kukurydzy. Ostatnie 20 lat to okres systematycznego wzrostu powierzchni uprawy kukurydzy w naszym kraju. Szczególnie dynamicznie rozwijała się uprawa kukurydzy ziarnowej, której produkcja w pełni pokrywa dziś nasze zapotrzebowanie, a nawet konieczny jest eksport rzędu 1 mln t – można przeczytać w artykule Rekordowe zbiory, ale ceny nie zadowalają, w którym znany specjalista, prof. dr hab. Tadeusz Michalski pisze o uprawie i wykorzystaniu kukurydzy w Polsce, Europie i na świecie.
okladka1704

Czytaj dalej …

Agro Serwis 3/2017

Choć na polach wciąż leży śnieg, warto już teraz zaplanować zasiewy i prace polowe. W trzecim numerze Agroserwisu praktyczne porady i informacje znajdą plantatorzy buraków, zbóż, soi, kukurydzy, a także hodowcy bydła mlecznego. A wszyscy Czytelnicy – aktualne i cenne informacje.
okladka1703

Czytaj dalej …