AGRO SERWIS 19-20/2018

100 dni Jana Krzysztofa ArdanowskiegoTe symboliczne 100 dni to dobry czas, by przedstawić podejmowane przeze mnie do tej pory działania – powiedział minister rolnictwa podczas spotkania z dziennikarzami 2 października. Podkreślił, że jednym z podstawowych kierunków jego działania jest wspieranie produkcji rolnej i zwiększanie jej opłacalności. Więcej – między innymi – na ten temat w bieżącym wydaniu AGRO SERWISU.
W numerze także oceny krajowego rynku po żniwach, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji soi w Polsce….

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 18/2018

Jest zgoda KE na zaliczki po suszy! Już od 16 października (a nie dopiero od 1 grudnia, zgodnie z unijnymi przepisami) polskim rolnikom będą wypłacane zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich, co pozwoli do końca listopada przekazać na polską wieś ok. 11 mld zł – poinformował 12 września minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Ale to nie koniec dobrych informacji. Rolnikom, którzy w wyniku tegorocznej suszy ponieśli straty w wysokości 70% i więcej będzie wypłacana pomoc z budżetu państwa w wysokości 1000 zł do ha. Rząd podjął też decyzję, by wspomóc gospodarstwa, w których straty przekraczają w uprawach 30%. W tych przypadkach pomoc ma wynosić 500 zł na każdy hektar upraw rolnych. Więcej na ten temat w bieżącym wydaniu AGRO SERWISU.

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 17/2018

Nowa formuła pokazów maszyn na AGRO SHOW 2018
Podczas wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach pokazy maszyn będą odbywać się w nowej formule. Prezentację rolniczych maszynowych nowości będzie można obejrzeć na specjalnym polu pokazowym w dwóch blokach tematycznych: ROLNICTWO PRECYZYJNE oraz TECHNIKA SIEWU ZBÓŻ W SYSTEMIE UPROSZCZONYM. Zapowiada się więc bardzo ciekawe wydarzenie. Zapraszamy do udziału w tej największej plenerowej wystawie rolniczej w Europie! Do zobaczenia w dniach 20-23 września w Bednarach! A co poza tym ciekawego w numerze?

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 15-16/2018

PLAN DLA WSI
Rząd przedstawił “Plan dla wsi”, który będzie oparty na trzech filarach: ochronie, wsparciu i rozwoju. W ten sposób chce m.in. ograniczyć koszty funkcjonowania gospodarstw oraz umożliwić większą sprzedaż bezpośrednią przez rolników. Szczegóły tego planu opisujemy w bieżącym wydaniu AGRO SERWISU!
Poza tym zapraszamy na tegoroczne AGRO SHOW! W tym roku będzie to jubileuszowa edycja tej największej w kraju wystawy rolniczej.

Czytaj dalej …