AGRO SERWIS 1-2/2019

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym, tegorocznym wydaniem dwutygodnika AGRO SERWIS! Tematem przewodnim tego numeru jest UPRAWA SOI i BURAKA CUKROWEGO w naszym kraju.
Sporo uwagi poświęcamy także planom resortu rolnictwa i naborom PROW na 2019 rok oraz nowościom w technice rolniczej. Warto zapoznać się również z podsumowaniem sytuacji na rynku zbóż oraz prognozami na rok bieżący wg analityków Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych. Czytelnikom polecamy także artykuł dotyczący sytuacji na rynku owoców wg UOKiK i propozycji Urzędu, które miałyby na celu uniknięcie problemów ze skupem jakie miały miejsce w 2018 r.

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 23-24/2018

Z ulgą żegnamy 2018 rok. Jedynie producenci drobiu i mleka mają nieco więcej sentymentu do ostatnich 12 miesięcy. Czy nadchodzący rok będzie lepszy? Trzeba pamiętać, że w UE toczy się obecnie debata na temat reformy Wspólnej Polityki Rolnej, jak dotąd odpowiedzialnej za największą część unijnego budżetu. Od 1 stycznia 2019 wchodzą w życie nowe, istotne dla rolników obowiązki, jak np. wymóg sporządzania planu nawożenia azotem dla wszystkich gospodarstw! Nie wszyscy o tym wiedzą, niestety jednak niewiedza nie zwalnia z obowiązku postępowania zgodnie z wymogami. Kary za nie dostosowanie się mogą być bardzo dotkliwe!

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 21-22/2018

Niecodzienny jubileusz w Skrzelewie!
Tradycja organizowanych od 30 lat Dni Kukurydzy w Skrzelewie w gminie Teresin bardzo blisko splata się z historią rozwoju uprawy kukurydzy przede wszystkim na pograniczu Mazowsza i Ziemi Łódzkiej, ale de facto także na całym obszarze centralnej Polski. Dziś okolice Skrzelewa i szerzej Teresina oraz sąsiednich gmin i powiatów to kukurydziane “zagłębie”, przodujące w rozwijaniu i upowszechnianiu stale doskonalonych metod uprawy kukurydzy i nowoczesnych technologii jej zbioru i zagospodarowania. I tak jak przed 30 laty, także dziś szczególnie sprzyjającą do tego okazją są coroczne, październikowe Dni Kukurydzy, od 20 lat organizowane już pod nazwą Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego, a od niedawna poszerzone o Ogólnopolską Prezentację Odmian Kukurydzy. W bieżącym wydaniu AGRO SERWISU zamieszczamy szeroką relację z tego wydarzenia.

Czytaj dalej …

AGRO SERWIS 19-20/2018

100 dni Jana Krzysztofa ArdanowskiegoTe symboliczne 100 dni to dobry czas, by przedstawić podejmowane przeze mnie do tej pory działania – powiedział minister rolnictwa podczas spotkania z dziennikarzami 2 października. Podkreślił, że jednym z podstawowych kierunków jego działania jest wspieranie produkcji rolnej i zwiększanie jej opłacalności. Więcej – między innymi – na ten temat w bieżącym wydaniu AGRO SERWISU.
W numerze także oceny krajowego rynku po żniwach, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji soi w Polsce….

Czytaj dalej …